28 Bře

OHLÉDNUTÍ ZA VELIKONOČNÍM JARMARKEM (2018)

Novinkou letošního jara bylo pořádání velikonočního jarmarku, který byl spojen s pravou velikonoční atmosférou a prodejem dekorací vyrobených žáky a žákyněmi školy. Akci podpořily také děti z obou našich mateřských škol- MŠ Fit a MŠ Rafík. V sobotu 24. března jsme se podíleli na celoměstském jarmarku. O prodej v našem stánku se postaraly šikovné maminky z Unie rodičů, výtěžek z prodeje poputuje našim dětem. V úterý 27. března pak jarmark pokračoval přímo v tělocvičně školy. Tentokrát měli návštěvníci možnost nejen zakoupit si výrobky, ale mohli si smlsnout na dobrotách, které napekly maminky, babičky či přátelé školy, pro návstěvníky byl připraven punč či káva. Jarmark byl spojen s Dnem otevřených dveří a zájemci si mohli prohlédnout všechny prostory – třídy, odborné učebny, čtenářskou dílnu, šatny apod. Děkujeme všem za podporu školy nákupem velikonočních dekorací, žákům ZŠ a dětem MŠ za zhotovení krásných výrobků, rodinným příslušníkům za občerstvení a učitelům za pečlivou organizaci celé akce.

POVEDLO SE TO – díky vám všem.

21 Bře

Žáci z Benešovky předali starostovi Bohumína pocitovou mapu (2018)

Zástupci žákovského parlamentu a společensko-vědního kroužku ze ZŠ Beneše v centru Bohumína včera odpoledne (v pondělí 19. března) debatovali se starostou Bohumína a předali mu pocitovou mapu. Ta vznikla jako společný projekt všech žáků 2. stupně zdejší školy. Děti v ní označily lokality, v nichž se cítí dobře, přes ty, kde sportují, až po ty, které vnímají jako zanedbané nebo potenciálně nebezpečné.

„Debata s mladou generací, která nás jednou nahradí, mě opravdu bavila. Dokonce tak, že jsem zapomněl sledovat čas a málem jsem na kraji propásl schůzku s hejtmanem. Potěšilo mě, jak jsou děti všímavé a jak jim není lhostejné, co se kolem nich děje. Velmi citlivě vnímají problém se špatným ovzduším i bezpečnost. Jsem rád, že z jejich mapy vyplynulo, že se v lokalitách s volnočasovými atrakcemi cítí dobře. Místa, která děti označily jako potenciálně nebezpečná, se shodují s těmi, kde se nacházejí soukromé ubytovny a kam několikrát denně míří buď strážníci, nebo asistenti prevence kriminality,“ sdělil první muž Bohumína Petr Vícha s tím, že až do konce dubna mohou Bohumíňáci vyplnit na webu města anketu k pocitu bezpečí.

Děti se na setkání se starostou zajímaly o to, zda v Bohumíně vznikne obchodní centrum či hudební klub pro mladé, kde by mohly vystupovat například studentské kapely. Také se dotazovaly na to, zda může radnice ovlivnit vzhled některých soukromých zchátralých domů v samotném centru Bohumína. Na konci besedy si školáci prohlédli obřadní síň radnice, kde se konají slavnostní obřady jakou například vítání nových občánků nebo svatby. Děti mohly nahlédnout do matriční či pamětní knihy a potěžkat si slavnostní řetěz, který si starosta obléká pro speciální příležitosti, jako je třeba návštěva prezidenta. Nakonec nechyběla ani exkurze na služebně městské policie. Školáci v praxi viděli, jak funguje kamerový systém, a vyzkoušeli si, jak těžká je neprůstřelná vesta nebo revolver.

„Všechny náměty, které jsem na setkání se školáky získal, jsem si poznamenal a předal je kolegům, pod něž daná problematika spadá, aby se jimi zabývali. V setkání se školáky budeme pokračovat. Příští pondělí mě čeká tradiční beseda o městě s maturanty bohumínského gymnázia. Na tu se jako každý rok moc těším,“ dodal Petr Vícha.

Lucie Balcarová

Zdroj: www.mesto-bohumin.cz

16 Bře

Basketbal (2018)

Dne 15. 3. se konalo MK basketbalu v DDM, kterého se zúčastnilo družstvo chlapců 8.-9. tříd  Basketbalisté naší školy porazili skoro všechny své soupeře, až poslední zápas zakončeny remízou nás odsunul na 3. místo.