7 Bře

Pěvecká soutěž „Zpěváček ze Slezska 2019“

Dne 6. 3. 2019 se uskutečnila každoroční pěvecká soutěž pod názvem „Zpěváček ze Slezska 2019“.  V této soutěži nechyběli ani žáci naší školy a to Miroslav Hernas (4. A), Anna Adámková (4. A), Karin Wišniowská (5. A) a Tereza Adámková (6. A). Podmínkou soutěže byl zpěv dvou charakterově odlišných písní z regionu Těšínského Slezska. Nejúspěšnějším byl Miroslav Hernas, který získal 3. místo ve své věkové kategorii.

Moc gratulujeme a všem žákům děkujeme za vzornou účast a reprezentaci školy!!!

7 Bře

Tangramy (2019)

Vážení rodiče,
chcete se na chvíli vrátit do školních let nebo nahlédnout “pod pokličku” naší školy? Protože vás chceme přesvědčit, že škola žije pro své žáky, připravili jsme pro vás novinku – miniseriál “ze života naší školy“. Do doby zápisu, který proběhne 2. – 3. dubna 2019, vás budeme pravidelně informovat o zajímavostech a přednostech naší základní školy. Proto sledujte FCB a webové stránky …. a možná se dozvíte něco, co jste vůbec netušili.

Mimochodem – víte, co jsou to tangramy? Že ne? Naši šesťáci to ví! S tangramy řeší netradiční geometrické úlohy, které rozvíjí obrazovou a prostorou představivost.