26 Dub

Lidové tradice v 2.B (2019)

V dubnu se žáci 2.B seznamovali s tradicemi velikonočního i předvelikonočního období. Většina tradic má své místo v přírodním koloběhu. Tradice stmelují rodinu i celý národ. Je důležité vědět, že někam patříme. Žáci zpívali písničky, malovali vajíčka, recitovali básně, řešili kvízy i vyráběli velikonoční věnečky. S přáním hezkých velikonočních svátků jsme aktivity ukončili.
26 Dub

Příměstský tábor (2019)

Letos už pátým rokem pořádá nezisková organizace Veselá věda kromě kroužků také příměstský tábor.

Tábor je určen pro malé badatele od 5 do 12 let, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky.

S jakými tématy pracovaly děti v minulých letech? Například při zkoumání vody jsme měřili nejen pH a určovali tvrdost, ale také zkoumali, kteří živočichové v okolí vody žijí a stavěli vodní mlýnky, abychom si vyzkoušeli sílu, jakou voda má i způsoby, jak ji využít v náš prospěch. Při práci s rostlinami si děti založily herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy. Letos je pro ně nachystán neméně zajímavý program.

Kromě pokusů, které provádíme uvnitř i v terénu je čas i na hry, odpočinek, prostě užívání léta a prázdnin.

12 Dub

Nádražní knihovnička (2019)

Dlouhou cestu vlakem může zpříjemnit dobrá kniha. Cílem snažení žáků 2.B bylo zlepšit vztah ke knihám a seznámit se s možností, že aktivita půjčování knih na nádraží existuje. Knihy z Bohumína cestují vlakem po celé republice a stejnou cestou sem přijíždějí zase jiné. Město Bohumín je zapojeno do celostátního projektu “Kniha do vlaku”.