Mezinárodní den zvířat

je svátkem zvířat, který připadá na 4. října, na počest Sv. Františka z Assisi, který v tento den roku 1226 zemřel. Tento mnich františkánského řádu zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata. Podle historických pramenů dokázal se zvířaty i mluvit.                          

K odkazu Sv. Františka z Assisi se každoročně vrací i příznivci zvířátek na celém světě, ke kterým jsme se letos připojili i my. Tento svátek jsme oslavili 5. 10. celodenním vyučováním o zvířátkách.

Žáci 4. – 9. ročníků se rozdělili do dílniček podle vlastního výběru. Část žáků se zúčastnilo exkurze do Záchranné stanice v Bartošovicích, část žáků si vyslechla přednášku v ZOO na téma Sloní život. Další skupinka dětí se rozhodla udělat radost pejskům v útulku. Nejen, že se s pejsky seznámili a pomazlili se s nimi, ale přinesli s sebou i hračky, laskominy a krmivo. Na pejsky se mezi dětmi a zaměstnanci školy vybralo celkem 943 Kč, za tyto penízky děti nakoupily granulky. Další děti se vydaly na statek do Rychvaldu, kde si prohlédly koně a vyzkoušely si, jak vypadá svět z koňského hřbetu.

Žáci, kteří zůstali ve škole, se zapojili do práce v různých dílničkách, např. vytvářeli plakáty na téma Rekordy zvířat, psali povídky, vyráběli zvířátka z keramiky, zjišťovali informace z medvědí říše, besedovali s profesionálním ornitologem panem Závalským. 

Celý den se nám skvěle vydařil, všichni jsme se dozvěděli spoustu nových informací a odnášeli jsme si domů mnoho zážitků.


Postřehy žáků


Záchranná stanice Bartošovice

Dne 5. října se na naší škole konal Den zvířat. Každý si vybral buď nějakou dílničku, nebo výlet.
Ten, kdo si vybral záchrannou stanici Bartošovice, moc dobře udělal. Záchranná stanice se nachází asi 49 km od Bohumína. Asi po hodině jízdy autobusem jsme dorazili na místo.
Ujal se nás velmi příjemný pán.
Nejdříve jsme šli do jedné budovy, kde nám na projekčním plátně ukazoval fotky zvířat, která se nacházela ve stanici, anebo už byla vypuštěna do přírody. Říkal nám také, jak záchranná stanice funguje a jak vznikla.
Dále se té budově nacházely preparované (vycpané) ukázky živočichů, kteří se nacházejí v chráněné krajinné oblasti Poodří. Potom jsme se přesunuli ven, kde byli draví ptáci, kteří byli nějak poraněni např. elektrickým proudem. Dále tam byla veverka a hranostaj, který prý zkrotnul  více než ošetřovatelé předpokládali. Nejvíce mne zaujala orlice.
Ona prý svého ošetřovatele brala jako samce, se kterým by i hnízdila. Pustila k sobě jen jednoho ošetřovatele a ostatní si museli vzít nějakou osobní zbraň, např. koště, se kterým by si ji drželi od těla. Jinak výlet do Bartošovic byl velký zážitek. Moc se mi tam líbilo. Klidně bych to doporučila jako výlet třeba o prázdninách.

Denisa Kučerová, 9. A

 

Útulek

5. října jsme šli do útulku. Přinesli jsme psům granule a piškoty atd.
Krmili jsme psy piškoty. Jeden pes tam byl jen dva dny a pak nám chovatel pustil pár psů.
Jeden měl jen osm měsíců.
Chtěli jsme pohladit jednoho psa, ale on se bál. Kristýna pohladila psa a on ji počůral. Já jsem se smála. Panu učiteli se líbil také jeden pes. Pár psů bylo v boudě. S Kristýnou a s Katkou jsme hladily pejska a pak jsme chtěly jít pryč, ale on nás nepustil. S Kristýnou jsme se bály pohladit psa, protože stále na nás štěkal a vrčel. Psi byli rádi, že jsme jim přinesly granule a piškoty atd. Už jsme šly, ale mě se nechtělo.

Viktorie Kučerová, 7. A


[flagallery gid=26 name=Gallery]

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.