Návštěva žáků devátých tříd ve studiu T.I.K. Bohumín (2013)

Dne 12.6. 2013 se žáci obou devátých tříd podívali do studia T.I.K. v Bohumíně. Završili tím své půlroční studium Mediální výchovy, které absolvovali v rámci hodin českého jazyka. Celou exkurzí nás provázel Marek Spáčil, který žáky seznámil s tím, co vše práce v televizi obnáší. Jak vypadá práce režiséra, dramaturga, moderátora, kameramana, střihače, zvukaře aj. Žáci se dozvěděli, co je to televizní „klíčování“, jak zpravodajství vzniká od úplného začátku – jakým způsobem se zprávy vybírají a dále zpracovávají, než se dostanou k nám divákům. Vše si žáci mohli také vyzkoušet. Jaké to je posadit se před kameru a číst z tzv.“čtecího zařízení“, zkusit si práci s kamerou a mnoho dalších. Na závěr pan Spáčil velice ochotně odpovídal na různorodé otázky našich žáků. Pro všechny byla exkurze velkým přínosem a těšíme se na další spolupráci.

[flagallery gid=39 name=Gallery]