Nová odborná učebna

Základní škola na třídě Edvarda Beneše v Novém Bohumíně má novou odbornou učebnu.

NOVÝ BOHUMÍN – Dějepis nebo například občanskou výchovu se budou žáci Základní a mateřské školy na třídě Edvarda Beneše v Bohumíně učit v moderním prostředí. Škola otevřela novou učebnu společensko-vědních předmětů. Jde už o sedmou odbornou učebnu, kterou zde mají. Je prvním dárkem k letošnímu 100. výročí vzniku školy.

Nová učebna disponuje moderní výpočetní technikou – počítačem, projektorem a plátnem. Škola zakoupila také tématické pomůcky, například nástěnné infopanely. „Učebnu jsme mohli vybavit díky dotaci společnosti ČEZ, která nám věnovala 20 tisíc korun. Celkové náklady na vznik učebny a vybavení pomůckami jsou 40 tisíc korun,“ uvedla Barbora Bolcarovičová, ředitelka Základní a mateřské školy na třídě Edvarda Beneše.

První, která si novou učebnu po slavnostním otevření vyzkoušela, byla 15letá žákyně Radka Fajová. S pomocí počítače a projektu představila svou prezentaci věnovanou římskokatolickému farnímu kostelu Narození Panny Marie ve Starém Bohumíně. „Nová učebna se mi líbí a je praktická. Doma si připravím prezentaci, pak ji tady ve škole nahraji do počítače a pomocí projektu zobrazím na velkém plátně. Nemusím nic přepisovat na tabuli,“ pochvalovala si Radka Fajová.

Lukáš Kania

[flagallery gid=2 name=Gallery]

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.