3 Lis

Halloweenská strašidla ve 4. A (2013)

Noc z 31. 10. na 1. 11. bývá spojována se svátkem Halloween. Samozřejmě i my v hodinách anglického jazyka jsme se snažily dětem tento svátek přiblížit. Projekt ke svátku Halloween proběhl ve 4. A pod vedením paní učitelky Tomicové a Adámkové v rámci čtvrtečního dopoledne poslední říjnový den. V anglicky mluvících zemích mají děti tento den spojen se spoustou legrace a spoustou dobrot, a tak jsme se snažily, aby si děti hodinu anglického jazyka užily. Žáci si přečetli krátký text přibližující historii tohoto svátku, který se postupně „zabydluje“ i u nás, naučili se básničku, kterou děti v Americe zvolají, když koledují o něco sladkého, vytvářeli si masky ve tvaru dýní a nakonec nemohlo chybět ani něco malého „na zub“.

halloween13_01  halloween13_02