Časová přímka, číselná osa (2014)

Časová přímka, číselná osa – pro většinu žáků nic neříkající abstraktní pojmy! Pro žáky 6. B se však tyto pojmy staly součástí projektu, který v sobě spojil matematiku, český jazyk a dějepis. V rámci těchto předmětů se žáci interaktivní, prožitkovou metodou využívající prvky dramatické výchovy s těmito pojmy seznámili. Ve třídě tvořili živou časovou osu, zakreslovali osy svých životních událostí, porovnávali a uspořádávali velikosti žáků ve třídě – následně z toho vytvořili číselnou osu a v neposlední řadě vytvořili životní přímku čtyř českých osobností – Karla IV, V. Havla, J.A. Komenského, T.G. Masaryka.
pr_cas_osa_2014_01 pr_cas_osa_2014_02 pr_cas_osa_2014_03 pr_cas_osa_2014_04 pr_cas_osa_2014_05

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.