Basketbal – městské kolo 2012

Ve čtvrtek 12.ledna se v tělocvičně DDM družstvo starších žáků  účastnilo basketbalového turnaje bohumínských škol. Naši basketbalisté: Jan Michalisko, Filip Roháč, Ladislav Oláh, Michal Urbánek, Rudolf Grabowski a Norbert Franek suverénně porazili všechny své soupeře a vybojovali krásné 1.místo a postup do okresního kola.

 

Ve čtvrtek 19.ledna se téhož turnaje zúčastnilo dívčí družstvo v sestavě: Soňa Balejová, Míša Blahušiaková, Katka Minarovičová, Simona Mahútová, Zdeňka Janoševská, Renáta Světlíková a Jana Tyralová. Naše basketbalistky porazily Masarykovu ZŠ 26:4, pak ZŠ ČSA 26:12 a dostali se do finále soutěže, kde na ně čekalo družstvo gymnázia. Podle hodnocení hlavního rozhodčího to bylo to nejlepší a nejnapínavější  finále  bohumínských městských kol za poslední 10 let. Obě družstva předvedla maximum ze svého basketbalového umění, hra probíhala se střídavým úspěchem, ale soupeř měl o trochu více sportovního štěstí  a s rozdílem jednoho koše nás porazil 10:8. Přesto gratulujeme reprezentantkám  k  2. místu.