DEN ZDRAVÍ 2016

7. duben je Světovou zdravotnickou organizací prohlášen Svetovým dnem zdraví. Již od roku 1950 nám tento den připomíná, že bychom měli na své zdraví myslet a neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Jsme nositeli titulu Škola podporující zdraví a proto každoročně pro žáky a žákyně organizujeme projektový Den zdraví.

Letošním tématem bylo „Kouření“.

Žáci a žákyně zjišťovali, které látky jsou v cigaretách a cigaretovém kouři obsaženy, počítali finanční náklady na kouření, přemýšleli, co by si mohli za ušetřené peníze koupit a v průběhu celého dne tvořili řetězy z barevných papírů. V nich anonymně vyjádřili svůj aktuální vztah ke kouření. A protože kouření má úzkou spojitost i se stavem našich zubů,  zubní skloviny a tvorbou zubních kazů, věnovali se při besedě se studentkami stomatologie správné péči o svůj chrup.

Ve škole jsme se tématu věnovali celé dopoledne. Někteří žáci v průběhu dne vyplnili i anonymní dotazník. Chtěli bychom však také zapojit rodiče našich žáků. Vytvořili jsme tedy  krátký dotazník pro ně  a prosíme o jeho vyplnění. Děkujeme.

Dotazník pro rodiče

[flagallery gid=76 name=Gallery]

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.