Den zvířat (2016)

Možná někteří lidé ani netuší, že 4. října si každoročně připomínáme Mezinárodní den zvířat. A každý páníček by si nejen v tento den měl uvědomit, jakou péči svému mazlíčkovi věnuje, jaká je například jeho strava, kolik má pohybu a hlavně bychom se měli zamyslet, zda-li si zvíře vůbec máme pořídit a zda jsme mu ochotni věnovat dostatek času a péče. Často jsou majiteli zvířete právě děti, proto jsme se rozhodli tomuto tématu věnovat celé dopoledne.

Projektový den se uskutečnil v úterý 27. září. Některé děti přišly spolu se svými domácími mazlíčky – králíkem, morčetem, pejskem, křečkem…
Během dne byly vystřídány rozmanité aktivity. Ve výtvarných dílničkách žáci kreslili a malovali, vytvářeli lapbooky anebo prezentace na tabletech. Besedovali s pozvanými hosty, z nichž všichni žijí a pracují v Bohumíně nebo jeho okolí. Pozvání k dětem přijal například nevidomý pán, kterého doprovázel jeho vodicí pes, dále člen Českého svazu chovatelů drobného zvířectva, který s sebou přinesl morče, králíka, kohouta, kačera a holuba, zajímavé povídání bylo s paní veterinářkou či s majitelkou kočičího útulku, která přinesla dvě kočky… Mladší děti svůj den zakončily vycházkou do parku, kde navštívily Mauglího ranč.
A jak to v naší škole vypadalo? Podívejte se do fotogalerie!

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.