Svět techniky v Ostravě (2018)

Žáci 2. A třídy se přihlásili do soutěže pořádané ostravským muzeem techniky pod názvem U 6 RAISE. Jejich úkolem bude sestavit model, který bude mít vztah k hutnictví. Vyrobený exponát bude vystaven v budově malého světa techniky v Ostravě – Vítkovicích. Nejprve však museli poznat, co by měl jejich model obsahovat, proto se v úterý 25. 9. rozjeli do světa techniky v Ostravě. Navštívili budovu U 6, kde pozorovali historické stroje a dopravní prostředky. Seznámili se se spisovatele Julesem Vernem. Zúčastnili se vzdělávacího programu „Geometrický svět”. Dozvěděli se, že příroda je plná geometrických tvarů. Vše pak znázorňovali pomocí praktických pomůcek. Sestavovali tangramy. Pozorovali části těla hmyzu pod mikroskopem.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.