Městská policie ve školní družině (2019)

V úterý 12.11.2019 jsme přivítali ve školní družině na ZŠ a MŠ tř. Dr. E.Beneše dva strážníky Městské policie Bohumín. Beseda začala dotazy, co vše žáci vědí o městské policii. Žáci byli seznámeni s prevencí kriminality mládeže, se zásadami bezpečného chování, ukázkou základní výstroje a výzbroje. Také měli možnost si na vlastní kůži vyzkoušet reflexní vestu s opaskem, uniformu, brýle simulující alkohol a drogy. Při nasazení brýlí zjistili, jak je obtížné po požití návykové látky zvládnout chůzi a překážky. Strážníci předvedli na dobrovolnících způsoby zákroku proti pachateli trestné činnosti, donucovací prostředky – například paralyzér, slzný plyn, obušek, pouta. Celá akce byla související s projektem vzdělávání ,,KROK ZA KROKEM“ a byla pozitivním přínosem pro žáky, ukázkou toho, co se stane při porušování pravidel, bezpečnosti a chování. Na závěr byli žáci poučeni, jak se mají chovat i během prázdnin a obdrželi malý dárek, omalovánku a propisku.

                                                                                          Děkujeme.

                                                                          Vychovatelky školní družiny

                                                                  Petra Kosarzová a Světlana Galuszková