Tisková zpráva – Bohumín

Od zítřka se až do odvolání zavírají všechny školy, mateřinky zůstávají zatím v provozu

BOHUMÍN – Stát nařídil kvůli koronaviru preventivní uzavření všech škol, a to s účinností od středy 11. března. V Bohumíně proto od zítřka zůstanou uzavřeny všechny základní i střední školy. Mateřinek i školních jídelen se opatření zatím netýká.

„Čekáme, až dostanou školy oficiální pokyny z ministerstva školství. Zatím z médií víme, že zítra by děti už do školy jít neměly. Dvě naše centrální školní kuchyně fungovat budou. Vařit budou jak pro cizí strávníky, tak pro děti z mateřinek,” uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice Pavla Skokanová.

„Všem školákům i studentům gymnázia od zítřka automaticky rušíme obědy. Rodiče je odhlašovat nemusí. Vařit budeme pouze pro cizí strávníky, seniory, sociální službu i děti z mateřských škol, kde budou fungovat bez omezení i výdejny. V základních školách budou výdejny pro školáky samozřejmě uzavřeny. Pro cizí strávníky bude školní jídelna fungovat bez omezení,” sdělil Miroslav Rosík, ředitel největší bohumínské Masarykovy základní školy.

Rodiče dětí do 10 let, kterých se uzavření školy dotkne, si mohou ze zákona kvůli koronaviru požádat o ošetřovné. Formulář jim vystaví jejich zaměstnavatel.

Všechna opatření platí po dobu neurčitou. Stát je bude průběžně vyhodnocovat a aktualizovat. Česko má aktuálně 40 potvrzených případů nákazy.

Lucie Balcarová
tisková mluvčí

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.