Adaptační pobyt – 6.A (2020)

Čtvrtek

Dnes jsme se věnovali různým aktivitám. Dopoledne jsme se někteří změnili ve slepce, další srostli v siamská dvojčata. Takto jsme museli společně překonat několik stovek metrů na silnici i v lese. Pak jsme se vrhli na míčové hry.Po odpoledním klidu jsme dodělávali deníky a mapy. Mezitím jsme se snažili poznat spolužáka podle jeho vlastnoručně napsané charakteristiky. Byla to celkem zábava. Večer nás čekala zkouška odvahy. Museli jsme ve dvojicích nebo čtveřicích ujít trasu od chaty ke Zvoničce. Někteří z nás byli hrdinové a zvládli to bez mrknutí oka. Někteří ale přece jen v sobě nedokázali potlačit pocit strachu ze tmy a z něčeho, co není vidět. Možná to bylo tím, že jsme si před tím vyprávěli duchařské historky. A fantazie začala pracovat… Vše končí, i náš adaptační pobyt. Někomu se líbil, někomu méně. Tak to v životě chodí.

Už se těšíme domů. Očekávejte nás na bohumínském nádraží ve 12:11 h.

Howgh!


Středa


Úterý
Dnes byl jiskřivý den! Jiskry létaly od táboráku i mezi dětmi. Ale hezky od začátku.
Po ranní rozcvičce a vydatné snídani jsme se vydali do lesa užívat čerstvého vzduchu.
Zasoutěžili jsme si v hodu šiškou. To byste nevěřili, jak taková šiška nechce letět tam, kde ji hodíme. Po dalších sportovních aktivitách jsme si dali výborný oběd- polévku s játrovými knedlíčky a plněné bramborové knedlíky se zelím. Mlask!
Pak jsme šli utrácet peníze za velmi důležité a nezbytné věci. Odpoledne jsme vyrazili na procházku, jejimž cílem byla Filipka. Tam jsme si také zahráli hru na tichou poštu. Při této hře jsme si procvičili paměť – tedy někteří z nás. Ale zapojili jsme se všichni!
Pak jsme pokračovali na Loučku. Na dotaz co tam bude, nám bylo odpovězeno, že louka. Nečekaná odpověď, že jo? Ale ta louka tam opravdu byla.
Po návratu na chatu a zlikvidování večeře nás čekalo opékání párků a zpěv při táboráku.
To jsme si užili.
Během dne jsme řešili základní vztahové otázky mezi lidmi, což se neobešlo bez hádek
a někdy i velkého jiskření mezi dětmi. Kdo se má v životě lépe – holky nebo kluci?
Jeden zkušený žák to shrnul: holky kupují a kluci to odnášejí domů!😀


Pondělí
Cesta do Hrádku proběhla celkem normálně. Jen jsme svými obrovskými lodními kufry zneprůchodnili jeden vagón. Pár cestujících bylo překvapeno,že jedeme jen na čtyři noci. Podle velikosti kufrů tipovali nejméně měsíc…
Po příjezdu do Hrádku nás čekal nelehký ůkol- výšlap k chatě. Po hodině jsme se k chatě všichni, byť někteří notně znaveni, přece jen dostali. Po ubytování nás čekal oběd v podobě čočkové polévky a kuřecího řízku s bramborem. Odpoledne jsme se seznámili s okolím a záhráli míčové hry či Kubb. Bylo velmi teplo a tak jsme vypili velké množství čaje a jiných tekutin. Po veceři, což byla pizza, jsme v klubovně začli psát deník, kreslit mapu okolí a vytvářet vizitku na dveře. Zahráli jsme si Aktivity, zatančili lambádu a zapěli písničku. Pak jsme se rozešli do pokojů, kde jsme všichni “ihned” zalehli do lůžek a usnuli…😇

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.