Bohumín opět nabízí dohled nad dětmi pracujících rodičů

BOHUMÍN – Bohumín myslí na pracující rodiče. Od středy 14. října, kdy vláda nařídila uzavření základních škol, zřizuje Bohumín dohled nad dětmi rodičů pracujících ve zdravotnictví, sociálních službách, složkách integrovaného záchranného systému i v městských organizacích. Pracující rodiče musí své dítě přihlásit minimálně den předem.

„Naše nabídka platí nejen pro rodiče z Bohumína, ale také z Rychvaldu a Dolní Lutyně a také pro ty, kteří do těchto měst dojíždějí za prací. Uvidíme, jak bude využívaná a zda ji rozšíříme i pro další pracující. Pedagogičtí pracovníci by se v jejím průběhu měli u dětí zaměřit i na školní  výuku,” uvedla vedoucí odboru školství, sportu a kultury bohumínské radnice Pavla Skokanová.

Péči o děti bude město zajišťovat až do odvolání ve školní družině základní školy Čs. armády v centru Bohumína. Nabídka platí pro děti do 10 let (včetně dětí narozených v roce 2010), a to od 6 do 16:30 hodin. Pro využití této služby musí rodiče kontaktovat s jednodenním předstihem a nejpozději do 16. hodiny vedoucí družiny Moniku Varmužovou na čísle 603 361 945 nebo na e-mailu varmuzova.m@zscsa.cz.

„Pokud rodiče nahlásí své dítě do 13. hodiny, budeme schopni zajistit mu i oběd. Pokud jej nahlásí později, bude stravování v kompetenci rodičů a děti si jídlo donesou z domu. Rodiče mají podle ministerstva školství výjimku a nebudou hradit školné ani stravu. Ti, kteří této dohledu nad dětmi využijí, ale nemají nárok na ošetřovné,” upřesnila Skokanová.

Lucie Balcarová
tisková mluvčí MěÚ Bohumín

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.