Adopce

JAK TO VŠECHNO ZAČALO…

Na začátku byl tenhle otevřený dopis ve školním časopise.

ADOPCE  NA  DÁLKU  NA  BENEŠOVCE

Určitě už jste slyšeli o dětech v Africe, na Srí Lance, Filipínách a z podobných zemí, kde vládne chudoba a hlad. I tam, stejně jako tady, jsou děti  malé i velké a potřebují chodit do školy nebo třeba do školky  stejně jako my. A jak asi všichni víme, nejenom jídlo a obydlí je potřebné k životu, ale i vzdělání je v dnešním světě velmi důležité. Takovým to dětem můžeme pomoct.

Existují různé nadace, které nabízejí  seznamy těchto dětí k „adopci“ . My jsme se rozhodli, že si nějaké takovéto děťátko adoptujeme J . Nenastěhujeme si ho do kabinetu chemie ani fyziky. Bude bydlet doma u svých rodičů ( teda pokud je má ) a my mu budeme měsíčně posílat penízky, aby mohlo chodit do školy nebo školky . Ono nám pak bude psát dopisy, jak se má a co se ve škole nebo školce naučil . Přijde nám dokonce i jeho vysvědčení a my si budeme moct vyzkoušet pozici rodičů.

Tyhle děti chodí do školy hrozně rády, na rozdíl od některých z nás a myslím si, že by bylo moc  hezké, kdybychom mu umožnili žít lepší život . Vždyť on je taky člověk jako my a lidi si mají navzájem pomáhat .

Linda Maňáková, Veronika Wybraniecová (9. třída)

A JAK TO VŠECHNO DOPADLO…

Po té co na podzim roku 2008 přišla 9. třída s návrhem adoptovat dítě z některé chudé části světa. Myšlenka se zalíbila také ostatním žákům naší školy a nápad se začal realizovat. Od prosince 2008 podporuje zhruba stovka žáků vybraného chlapečka ze Srí Lanky. Jejich finanční podpora putuje na chlapcovo vzdělání, ošacení a jiné potřebné věci, které by si jinak nemohl dovolit.

Chlapec se jmenuje Andrew Konnasa Muthiyanselage, narodil se 18. února 2006 a pochází ze Srí Lanky. Žije pouze se svou matkou a mladší sestrou, otec je opustil. Pro matku je velmi složité zaopatřit svou rodinu. Díky naší pomoci může tedy malý Andrew  navštěvovat školku v Harrisonově centru péče o děti, které provozuje I. N. Network.

I. N. Network je mezinárodní sdružení nezávislých národních organizací. Usiluje o propojení ochotných lidí z různých národů v dílech křesťanské pomoci a rozvoje pro chudé a opuštěné.


Ukončení adopce na dálku

Naše spolupráce s organizací Nadace mezinárodní potřeby, jejímž prostřednictvím jsme osm let finančně podporovali vzdělávání srílanského chlapce Andrewa, skončila v dubnu 2015. Během těchto osmi let jsme od našich žáků vybrali a Andrewovi poslali 51 100 Kč.

Organizace International Needs, která je partnerskou organizací naší české Nadace mezinárodní potřeby, však pozastavila poskytování finanční pomoci pro děti ze Srí Lanky, a to z důvodu odchodu bývalé ředitelky místní pobočky a následně nevyjasněných majetkových a finančních vztahů mezi místní a mezinárodní organizací.

Doufejme, že naše peníze pomohly Andrewovi alespoň na čas zlepšit, zjednodušit a zpříjemnit jeho život. Po dobu osmi let mohl navštěvovat školku a školu a vzdělávat se. Díky nám dostal šanci, šanci na lepší život. Teď už je jen na něm, zda a jak ji využije. Přejeme Andrewovi na dálku vše dobré v jeho dalším životě!

Komentáře jsou uzavřeny.