Školní družina

Nové opatření

Změna při výběru úplaty za ŠD

Kritéria pro přijetí žáků do školní družiny ve školním roce 2019/2020

Organizace školní družiny ve šk. roce 2019/2020

Řád školní družiny

Plán ŠD na školní rok 2019 – 2020

Zpráva o činnosti školní družiny ve školním roce 2018/2019


DRUŽINOVÁ POŠTA

Adresa:                                            Okružní 683, 735 81 Bohumín

Telefonní číslo:                                730 521 401

Najděte si nás na Facebooku:       Školní družina ZŠ Beneše 

E-mailová adresa školy:                skola(zavináč)zsbenese.eu

E-mailová adresa vychovatelek:   petra.kosarzova(zavináč)zsbenese.eu

                                                         svetlana.galuszkova(zavináč)zsbenese.eu

                                                         andrea.butorova(zavináč)zsbenese.eu


Akce družiny

Vypouštění balónků (2014)

Balonky2014_01

Děti ze školní družiny poslaly svá vánoční přání Ježísškovi….

...Čtěte více »

Veselá olympiáda (2013)

13. června 2013 proběhla v naší školní družině akce „Veselá olympiáda“. Děti absolvovaly různé sportovní disciplíny, ve kterých se snažily být úspěšné. Sladká odměna je neminula.

Čtěte více »


Hledání pokladu ve ŠD (2013)

CIMG2266

V polovině měsíce května 2013 se konala v naší školní družině soutěž „Hledání pokladu“. Děti plnily na určených a fáborky označených místech různě těžké fyzické i znalostní úkoly. Po skončení soutěže se všechny děti společně vydaly hledat „poklad“, pod kterým se skrývala velká sladká odměna. Čtěte více »


Závody na koloběžkách v ŠD (2013)

V měsíci dubnu děti závodily na koloběžkách. Sladká odměna je neminula, počasí nám přálo.

...Čtěte více »

Veselé vaření s MŠ (2013)

V měsíci dubnu proběhlo veselé vaření s mateřskými školkami. Malé děti a jejich rodiče společně připravovali studenou kuchyni a opravdu to bylo zábavné. Účast byla velká.

[flagallery gid=32 name=Gallery]

...Čtěte více »

Návštěva veterinární stanice v Bohumíně (2013)

V březnu proběhla exkurze do ambulance. Děti si prohlédly zákulisí ordinace a navštívily nemocná zvířátka.

...Čtěte více »

Pečení v družině (2013)

V březnu 2013 se linula příjemná lákavá vůně celou družinou. Pekly se záviny, šátečky, sýrové tyčinky a další dobroty. Ochutnávka proběhla i s rodiči.

...Čtěte více »


Den v červeném (2013)

CIMG1830

V průběhu měsíce února proběhl ve školní družině Den v červeném. Děti si připomněly svátek svatého Valentýna, malovaly valentýnská přáníčka a vzájemně si je vyměňovaly.  Hodnotilo se oblečení v červené barvě.

Čtěte více »


Týden zlatých ručiček ve ŠD (2013)

V období od 4. do 8. února probíhal ve ŠD „Týden zlatých ručiček“. Děti vyráběly šperky, doplňky a dekorace i obrázky z různých druhů nudlí. Těstoviny měly rozmanité tvary i barvy, vznikaly krásné výrobky. Super zábava!

Čtěte více »


Den v bílém (2013)

Den v bílém se konal ve ŠD ve středu 16. ledna 2013. Děti soutěžily v tom, kdo má nejvíce kousků bílého oblečení a doplňků. Následovaly soutěže o sladké odměny, diskotéka, zábava. Ať žije zima!

...Čtěte více »


Tradiční pečení perníčků ve školní družině (2012)

Pečení perníčků probíhalo v týdnu od 10. – 14. prosince 2012. Zúčastnilo se jej něco přes dvacet dětí. Nálada byla vskutku vánoční a pohodová.

Čtěte více »


Beník a Dýcháček

Ve středu 28.11.2012 doslata deset habrů školní zahrada Fitškolky v centru Bohumína. Na sázení se podíleli děti i jejich učitelé spolu se zástupci města a společnosti Vemex. Dvěma z vysázených stromů na školní zahradě pak děti daly jména, a to Beník a Dýcháček.„Máme zájem na...Čtěte více »


Halloweenská party ve školní družině (2012)

21. listopadu se konal Halloween v naší školní družině. Děti si připravily masky, proběhlo vyhodnocení nejlepších a také rozdávání cen. Poté jsme se vydali na slavnostní průvod městem v rámci oslav 100. výročí naší školy.

Čtěte více »


Keramika s Beníkem 2012

17. 10. 2012  Družinové děti si mohly vyzkoušet své estetické cítění. V prostorách klubu Beník si nabarvily glazurou výrobky vypálené v keramické peci pod vedením p. Opartyové. Akce se bude pravidelně opakovat.

...Čtěte více »

Den v zeleném 2012

16. 10. 2012 Co nejvíce kousků oblečení v zelené barvě – to byla priorita pro děti naší školní družiny. Vítězů bylo několik a nálada skvělá.

...Čtěte více »

Návštěva veterinární kliniky AB-vet v Bohumíně (2012)

Ve středu 3. října navštívily nejmenší děti naší školní družiny místní veterinární ambulanci v Bohumíně. Nejvíce je zaujala nemocná zvířátka, která taky čekají na své páníčky. Prohlédly si ošetřovnu, příjem, operační sál i rentgen. S malými dárečky opouštěly ordinaci s novými poznatky a zkušenostmi. Na...Čtěte více »


Den dětí ŠD 2012

[flagallery gid=21 name=Gallery]

...Čtěte více »

Opékání párků s rodiči na zahradě ŠD 2012

Na naší zahradě se rozhořel oheň, nakrájely se párky a mohlo se opékat. Děti se na odpoledne s rodiči a sourozenci moc těšily. Bylo to hezké setkání, panovala dobrá nálada a sluníčko se na nás usmívalo.

[flagallery gid=20 name=Gallery]

...Čtěte více »

Hledání pokladu 2012

Za krásného počasí děti s velkým soustředěním plnily zadané úkoly, které byly rozmístěny na různých místech naší zahrady ŠD. Plnily je samostatně ihned po přečtení. Byla to soutěž založená na znalostech ale i fyzické kondici.

[flagallery gid=19 name=Gallery]

...Čtěte více »

Závody na koloběžkách v ŠD 2012

Počasí bylo příjemné, koloběžky připravené a děti ze školní družiny si vyzkoušely, jak rychle se dá jezdit na koloběžkách po určené dráze a přitom plnit drobné úkoly vyznačené na chodníku. Byla to zábava!

[flagallery gid=18 name=Gallery]

...Čtěte více »

Malování velikonočních vajíček 2012

Malování velikonočních vajíček voskovou technikou ve ŠD s maminkou.

Za asistence jedné maminky našeho dítka jsme se naučili v naší školní družině malovat velikonoční vajíčka tzv. voskovou technikou. Děti to velmi zaujalo a malování po této akci probíhalo ještě v průběhu...Čtěte více »


Týden malé hospodyňky 2012

Pečeme s V.A a její třídní učitelkou pro rodiče

V rámci Týdne malé hospodyňky pořádala naše školní družina akci, která byla pro všechny velmi voňavá a lákavá. Děti pekly z křehkého listového těsta různé dobroty, např. šneky, sýrové tyčinky, tyčinky s...Čtěte více »


Den v červeném 2012

   Přijít v čemkoli červeném – to byl úkol všech dětí naší školní družiny. Mohlo to být oblečení, doplňky a další předměty, které jakkoli souvisí s módou.

   Jednalo se o soutěžní odpoledne plné her, úkolů také odměn, hlavní však byl...Čtěte více »