Školní akce

Informace k lyžařskému výcviku (2019)

Termín: 25. 2. – 1.3. 2019

Ubytování: Chata Jitřenka, Karlov, Malá Morávka

Odjezd: 25.2. v 8:30

Sraz: 8,00 u “velké školy”

K autobusu přineste kromě lyží, helmy, zavazadla apod. :

  1. Potvrzení o bezinfekčnosti
  2. Očkovací průkaz
  3. Průkaz pojištěnce
  4. Potvrzení o seřízení lyží (pokud má dítě vlastní lyže)
  5. Podepsané poučení o bezpečnosti
  6. Léky, které dítě pravidelně užívá i s dávkováním

Návrat

Exkurze - Svět techniky aneb cesta za povoláním

Den před pololetním vysvědčením jsme se my „osmáci“ a „deváťáci“ rozhodli popřemýšlet o své budoucnosti a navštívili jsme Svět techniky v Ostravě. Byl pro nás připravený program s názvem „Živá knihovna povolání a studijních možností“, kde nám představili své profese konkrétní lidé, kteří je vykonávají a na ně navázali studenti, kteří se...Čtěte více »


Pokusy a rošťárny (2019)

Ve čtvrtek 24.1.2019 připravila knihovnice Městské knihovny v Bohumíně zajímavý program pro žáky a rodiče 2.B na téma “Pokusy a rošťárny”. Zábavnou formou se žáci seznámili se základy fyziky a chemie. Zahráli si na vědátory, vyzkoušeli sérií pokusů a různých triků. Společně jsme strávili příjemné odpoledne.

...Čtěte více »

MK v recitační soutěži (2019)

Dne 22. 1. 2019  se uskutečnilo ŠK v recitaci. Jako každý rok žáci soutěžili ve dvou kategoriích. III. kategorie 6. a 7. třída, IV. kategorie 8. a 9.  třída. Celkem se soutěže zúčastnilo 12 žáků z toho v III. kategorii se umístil na 1. místě Jan Weber ze 7. A,...Čtěte více »


Lidské tělo (2019)

Ve dnech 14.-18. ledna 2019 proběhl v 2.B třídní projekt na téma Lidské tělo. Žáci skládali model lidského těla, poznávali vnitřní orgány a jejich funkce, zkoumali smysly. Projekt rozšířil povědomí žáků o svém těle, o jeho fungování a o ochraně zdraví.