Školní akce

Finanční gramotnost ve 3.A (2018)

Projekt podporující finanční gramotnost proběhl v prvních dubnových dnech. Cílem projektu bylo naučit žáky orientovat se ve finančních pojmech, rozumně hospodařit s penězi i vysvětlovat nebezpečnost zadlužení. Své znalosti si žáci prověřili v pracovních listech. Finanční gramotnost prolínala všemi předměty.

Puškinův památník (2018)

Dne 7.4.2018 se David Kraskowský z 8. A zjučastnil KK soutěže Puškinův památník v kategorii sólové recitace a dostal čestné uznání poroty.

...Čtěte více »

OHLÉDNUTÍ ZA VELIKONOČNÍM JARMARKEM (2018)

Novinkou letošního jara bylo pořádání velikonočního jarmarku, který byl spojen s pravou velikonoční atmosférou a prodejem dekorací vyrobených žáky a žákyněmi školy. Akci podpořily také děti z obou našich mateřských škol- MŠ Fit a MŠ Rafík. V sobotu 24. března jsme se podíleli...Čtěte více »


Žáci z Benešovky předali starostovi Bohumína pocitovou mapu (2018)

Zástupci žákovského parlamentu a společensko-vědního kroužku ze ZŠ Beneše v centru Bohumína včera odpoledne (v pondělí 19. března) debatovali se starostou Bohumína a předali mu pocitovou mapu. Ta vznikla jako společný projekt všech žáků 2. stupně zdejší školy. Děti v ní označily lokality,...Čtěte více »


MK recitační soutěže (2018)

Dne 20. 2. 2018 se konalo městské kolo v recitační soutěži v Občanském sdružení Maryška. V odpoledním programu proběhla soutěž starších žáků III. a IV kategorie . Naši školu reprezentovali žáci Natálie Marcová (6. A), Jan Weber (6. A), Jana Deutschová (8. A),...Čtěte více »


Spolupráce žáků 3.A a 4.A (2018)

Ve čtvrtek 11.1.2018 proběhlo sportovní soutěžení žáků 3. a 4.třídy. Žáci se rozehřáli rozcvičkou. Svou obratnost a mrštnost předvedli na překážkové dráze. Závěrem si společně zahráli vybíjenou. Těšíme se na další společná setkání.