Školní akce

Moje město Bohumín (2019)

V měsíci říjnu proběhl v 3.B třídní projekt o našem městě. Dosavadní znalosti jsme propojili s novými poznatky. Ucelený soubor informací a zajímavostí žáci využili při tvorbě lapbooku (interaktivní 3 D knihy). S lapbookem dále pracujeme při opakování učiva. I když žáci tvořili na stejné téma, každý lapbook je originál.

Čtěte více »

Lépe jednou vidět nežli stokrát slyšet (2019)

Žáci 1. stupně, kteří se nezúčastnili ozdravného pobytu, si ve čtvrtek 10. října připomněli význam zraku. Tento den je totiž Světovým dnem zraku. Zábavnou formou jsme se seznámili s optickými iluzemi, hledali skryté obrázky v rébusech. Žáci si také vyzkoušeli, jak těžké je být bez zraku a překonávat běžné překážky,...Čtěte více »


Nádražní knihovnička (říjen 2019)

Také letos se žáci 3.B dohodli, že společně doplní knihy do nádražní knihovničky v Bohumíně. Připomněli si význam knihovniček a domýšleli, odkud knihy asi pochází. Žáci dali knihám druhou šanci a lidem možnost zpříjemnit si cestování.

...Čtěte více »

Velcí čtou malym (2019)

V pátek 4.10. proběhla v knihovně akce “Velcí čtou malým”. Četli žáci 8. třídy prvňáčkům. NO, ti si to užili! Četly se pohádky, které vůbec neznají. Šlo hlavně o porozumění textu, velcí odpovídali na své úkoly, malí odpovídali na otázky k přečtenému textu. Končilo se pohádkou “O Budulínkovi”, ve které...Čtěte více »


Plave celé město (2019)

51 žáků (!) Benešovky podpořilo své město v celostátní plavecké soutěži měst.