Školní akce

Společná akce s družební školou v Zabelkově (2019)

Dne 5. 12. navštívili žáci 4. A a 5. A třídy družební školu v Zabelkově při příležitosti “Svátku školy s patronem J. Rymerem”. Učitelky a žáci polské školy nás vřele přivítali a pohostili. Následovaly výtvarné dílničky žáků obou škol a školní akademie, na které vystoupili s krátkým programem také žáci...Čtěte více »


Nové dresy (2019)

Naše škola se může pochlubit úspěšnými sportovci, kteří naší školu skvěle reprezentují na různých sportovních akcích. Aby byli vždy viditelní a dobře odlišní od soupeřů, tak členové Žákovského parlamentu navrhli výměnu již dosluhujících dresů za nové. Nové dresy však “něco” stojí. Tento problém za nás vyřešila Unie rodičů, za což...Čtěte více »


Vodník v literatuře (2019)

Pohádkový svět fantazie zavoněl v posledním listopadovém týdnu v 3.B. Povídali jsme si o vládci řek, jezer a vod. O vodníkovi psali žáci diktát na iPadu, četli pohádky, zpívali písně, recitovali básně i řešili slovní úlohy. Výtvarné ztvárnění postavy se také vydařilo. Svá tajná přání žáci napsali na pentličky, které...Čtěte více »


Soutěž nejen v informatice (2019)

Dne 29. 11. 2019 v Orlové na SOŠ NET OFFICE se pořádala „Soutěž nejen v informatice“, které se zúčastnilo na 40 žáků základních škol. V kategorii Prezentace nás reprezentovala Valentýna Kohutová (9. A), která ve velké konkurenci obsadila krásné 1. místo. V kategorii Word nás reprezentovali Dominik Mayer a Vojtěch...Čtěte více »


Městská policie ve školní družině (2019)

V úterý 12.11.2019 jsme přivítali ve školní družině na ZŠ a MŠ tř. Dr. E.Beneše dva strážníky Městské policie Bohumín. Beseda začala dotazy, co vše žáci vědí o městské policii. Žáci byli seznámeni s prevencí kriminality mládeže, se zásadami bezpečného chování, ukázkou základní výstroje a výzbroje. Také měli možnost si...Čtěte více »


Společná hodina geometrie žáků 1.A a 3.B (2019)

V rámci spolupráce “ŽÁCI  UČÍ  ŽÁKY” proběhla společná geometrie. Třeťáci ukázali své znalosti, pak radili a kontrolovali práci prvňácků. Ve třídách už proběhly společně hodiny českého jazyka i hudební výchovy. Tato hodina se opět zdařila.

Kyberšikana, šikana a její projevy v 3. B (2019)

V úterý 5.11.2019 proběhl ve třídě 3.B projekt, jehož cílem byla podpora kamarádských vztahů mezi žáky a také minimalizace rizikových projevů chování šikany a kyberšikany. Veškeré aktivity byly zaměřeny na prevenci v oblasti rizikové komunikace realizované pomocí internetu a mobilního telefonu. Žáci získali cenné rady, kterými se budou snad řídit.

Čtěte více »

Návštěva 1.A v knihovně (2019)

Žáci 1.A  si užili svou 1. knihovnickou lekci moc pěkně. Zapojili se do různých soutěží, odpovídali na kvízové  otázky. Už se těší na další lekci.

Ekologická soutěž na téma "Život lesa" (2019)

Dne 23. listopadu 2019 pořádala Masarykova základní škola ekologickou soutěž na téma “Život lesa”.  Soutěže se zúčastnilo celkem sedm družstev ze všech bohumínských základních škol. Naší školu reprezentovali : Karin Wisniowská, Viktorie Kroščenová, Adéla Mrázková a Adam Mihok, všichni žáci 6. A třídy. Žáci plnili mnoho zajímavých úkolů – např....Čtěte více »


Moje město Bohumín (2019)

V měsíci říjnu proběhl v 3.B třídní projekt o našem městě. Dosavadní znalosti jsme propojili s novými poznatky. Ucelený soubor informací a zajímavostí žáci využili při tvorbě lapbooku (interaktivní 3 D knihy). S lapbookem dále pracujeme při opakování učiva. I když žáci tvořili na stejné téma, každý lapbook je originál.

Čtěte více »

Lépe jednou vidět nežli stokrát slyšet (2019)

Žáci 1. stupně, kteří se nezúčastnili ozdravného pobytu, si ve čtvrtek 10. října připomněli význam zraku. Tento den je totiž Světovým dnem zraku. Zábavnou formou jsme se seznámili s optickými iluzemi, hledali skryté obrázky v rébusech. Žáci si také vyzkoušeli, jak těžké je být bez zraku a překonávat běžné překážky,...Čtěte více »


Nádražní knihovnička (říjen 2019)

Také letos se žáci 3.B dohodli, že společně doplní knihy do nádražní knihovničky v Bohumíně. Připomněli si význam knihovniček a domýšleli, odkud knihy asi pochází. Žáci dali knihám druhou šanci a lidem možnost zpříjemnit si cestování.

...Čtěte více »

Velcí čtou malym (2019)

V pátek 4.10. proběhla v knihovně akce “Velcí čtou malým”. Četli žáci 8. třídy prvňáčkům. NO, ti si to užili! Četly se pohádky, které vůbec neznají. Šlo hlavně o porozumění textu, velcí odpovídali na své úkoly, malí odpovídali na otázky k přečtenému textu. Končilo se pohádkou “O Budulínkovi”, ve které...Čtěte více »


Plave celé město (2019)

51 žáků (!) Benešovky podpořilo své město v celostátní plavecké soutěži měst.