Cambridge zkoušky na ZŠ Beneše (2021)

V pondělí 21. 6. uspořádala naše ZŠ Beneše jako první škola v Bohumíně oficiální Cambridge testy. Děti měly poprvé možnost absolvovat “opravdové” zkoušky a získat celosvětově uznávané certifikáty z AJ. Testy teď čeká dlouhá cesta na Univerzitu v Cambridge, kde budou opraveny. Výsledky se žáci dozví do 8 týdnů. Pevně… Continue reading

Otesánek v 1.A (červen 2021)

Spojení pohádky a výchovy ke zdraví se osvědčilo. Děti se rády pohybují v pohádkovém světě a baví je Otesánka zachraňovat. Podnětný byl také rozhovor o stravovacích návycích i o škodlivosti přejídání.

Beseda VKO (2021)

Ve čtvrtek 10. 6. navštívil v hodinách Výchovy k občanství žáky 7., 8. a 9. třídy pan Miroslav Spáčil z Vězeňské služby ČR. Všechny žáky zaujalo jeho vyprávění nejen z vězeňského prostředí nejtěžších káznic Valdice a Mírov, ale také jeho bývalá činnost ve vojenské službě, kdy se účastnil misí v… Continue reading

Zdravé zuby (2021)

Žáci 1.A se zapojili do výukového programu Zdravé zuby, který je zaměřen na péči o chrup, prevenci zubního kazu, ale i prevenci ochrany a podpory zdraví vůbec.

Pasování na čtenáře (2021)

V úterý 25.5.2021 proběhlo v 1.A pasování žáků na čtenáře. Každý prvňáček dostal zdarma čtenářský průkaz, odznak čtenáře a knížku. Žáci tak byli slavnostně uvedeni do světa fantazie a poznání.