„Zahrada plná života“ (2013)

Dne 26. září 2013 proběhlo na družinové zahradě slavnostní otevření „Zahrada plná života“. Tento projekt byl financován z Revolvingového programu Ministerstva životního prostředí. Ze získaných financí byly zakoupeny lavičky, zahradnické nářadí, postaven altán z vrbového proutí, vytvořeno posezení s ohništěm. Projekt probíhal od dubna a otevření zahrady bylo závěrečnou tečkou za celým naším snažením.

Na jaře proběhly  dvě brigády, kterých se zúčastnili žáci, rodiče a pracovníci školy. Během těchto brigád bylo založeno jezírko s vodními rostlinami a s bezobratlými a na skalku jsme vysadili rostliny. Ve spolupráci s profesionálním ornitologem panem Závalským jsme osadili zahradu ptačími budkami, nainstalovali „ptačí strom“. Pověsili veverkovník, který je již obýván veverkou a mezi keři byl umístěn ježkovník  – momentálně volný domeček pro ježka.

Otevření zahrady bylo hlavním bodem zábavného odpoledne „Den stromů“, kterého se zúčastnili žáci ZŠ i našich mateřských školiček, rodiče a zaměstnanci školy. Hosty akce byli přestavitelé města a pan ing. Závalský. Učitelé ve spolupráci s žáky vyšších ročníků si pro děti připravili různé aktivity s přírodovědnou tématikou. Jednu dílničku vedl i pan Jean Van Coppenolle, známý bohumínský chovatel dravců.

Odpoledne se moc vydařilo, jedinou slabinou bylo počasí, ale i přesto jsme i užili spoustu zábavy a dozvěděli mnoho nového.

[flagallery gid=40 name=Gallery]

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.