Velikonoční projekt 1. a 6. tříd (2014)

V rámci tradic a zvyků, se kterými se po celý školní rok seznamují žáci prvních a šestých tříd, jsme opět zavítali za našimi prvňáčky na „malou“ školu. Společně jsme se seznámili se základními informacemi týkajících se Velikonoc a období před velikonočním. Šestáci si pro mladší spolužáky vytvořili a připravili výukové plakáty na téma: Jaro, Velikonoce, Postní neděle a Pašijový týden, Domácí zvířata a jejich mláďata. Prvňáčci se určitě dozvěděli spoustu nových informací. Následně všichni žáci pracovali ve skupinkách a sestavovali obrázkový velikonoční příběh, skládali zvířátka, malovali vajíčka a zpívali písničky o jaru. Kromě poznávacích aktivit podnikli rovněž výpravu na místní zahradu, kde hledali rafinovaně schovaná vajíčka, která ukrývala sladká překvapení. Na závěr veškeré nabité vědomosti žáci zužitkovali v kvízu na interaktivní tabuli.

[flagallery gid=57]

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.