Smajlík zdobí mateřinku v Rafinérském lesíku (2014)

BOHUMÍN – Novou zateplenou fasádou s veselým smajlíkem a okny se pyšní mateřinka Rafinérský lesík v centru Bohumína. Rekonstrukce přišla město na dva miliony korun. Devadesát procent nákladů však uhradí evropská dotace.

„Rekonstrukce pláště zahrnovala výměnu starých oken za nová a kompletní zateplení objektu,“ potvrdila Eva Mrázková z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice. Modernizace trvala 2,5 měsíce. Práce v interiéru skončily ještě o letních prázdninách. „Ráda bych poděkovala všem, kteří se na obnově podíleli, včetně zaměstnanců mateřinky, kteří v závěru srpna pomohli s úklidem a uvedením interiérů do provozu tak, abychom stihli začátek nového školního roku,“ dodala Pavla Skokanová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice.

Příští rok se díky další dotaci, kterou město získalo na zateplení veřejných budov, promění ještě mateřinka na sídlišti v Tovární ulici v Záblatí a nemocniční prádelna ve Starém Bohumíně.

Lucie Balcarová
tisková mluvčí Města Bohumín

ms_rl_smajlik

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.