17 Zář

Adaptační pobyt 6. A, B (2018)

Středa

Fyzickou zdatnost našich pravěkých lovců dopoledne prověřily disciplíny "Pravěké olympiády" a svou kreativitu pak předvedli odpoledne při práci na jeskynních malbách. Večer patřil ritálním tancům, ve kterých požádali bohy o svou náklonnost i v následujícím dni.


Úterý

Dopolední pečlivá výroba pravěkých zbraní a nástrojů se vyplatila. Výprava na mamuty byla úspěšná a po splnění všech úkolů si obě tlupy nadšeně odnášely úlovky. Večerní posezení u ohně jsme si zpříjemnili opečenou pochoutkou a obřadními zpěvy a tancem.


Pondělí

První den jsme se přenesli do dávných časů, kdy naše území ovládala pravěká zvířata. Tlupy v čele s náčelníkem společně pracovaly na vlajce a pokřiku. A v okolí jeskyně sbíraly potřebný přírodní materiál. Před zalehnutím zhlédly tlupy Cestu do pravěku, aby se inspirovaly při výrobě pravěkých zbraní.

20 Čvn

Nejlepší čtenář (2018)

Dne 19. 6. 2018 se v Městské knihovně K 3 Bohumín uskutečnila soutěž “Nejlepší čtenář neznámého textu”. Naši školu reprezentovali žáci Jan Weber 6. A, Marek Deutsch 6. A, Jakub Gabzdyl 7. A, Pavla Tkadlecová 8. A, Dominik Stoklasa 8. A, Tereza Mrázková 8. A, Jakub Lindovský 9. A, Michal Návrat 9. A, Tereza Mirgová 9. A, Hana Krajčovičová 9. A. Žáci předčítali dva texty, připravený a losovaný. Novinkou v letošním ročníku byla krátká prezentace obsahu čteného textu.
Všem žákům děkujeme za vzornou účast.

14 Čvn

Výlet 4.A třídy (2018)

Pěší výlet 4.A třídy do lokality SKŘEČOŇ Gliňoč se vydařil. Získali jsme spoustu informací a užili jsme si to. Všem zúčastněným rodičům děkujeme za pomoc i poděkování těm, co přispěli k občerstvení. N.Zelková.