21 Úno

Informace k lyžařskému výcviku (2019)

Termín: 25. 2. – 1.3. 2019

Ubytování: Chata Jitřenka, Karlov, Malá Morávka

Odjezd: 25.2. v 8:30

Sraz: 8,00 u “velké školy”

K autobusu přineste kromě lyží, helmy, zavazadla apod. :

 1. Potvrzení o bezinfekčnosti
 2. Očkovací průkaz
 3. Průkaz pojištěnce
 4. Potvrzení o seřízení lyží (pokud má dítě vlastní lyže)
 5. Podepsané poučení o bezpečnosti
 6. Léky, které dítě pravidelně užívá i s dávkováním

Návrat

 • Odjezd z Karlova: po obědě
 • Předpokládaný příjezd kolem 15:00
 • Přesnější informace o příjezdu budou vyvěšeny na FB po odjezdu z Karlova

Další

 • Strava a pitný režim zajištěn
 • S sebou – výtvarné potřeby, stolní hry, lopaty na bobování (pokud máte), helmy, brýle na lyžování, sluneční brýle, opalovací krém
 • Odhlaste svým dětem školní obědy
 • Mobily si děti berou na vlastní zodpovědnost, na chatě není Wi-Fi, nabíjet je budou pouze dospělí
 • Pokud bývá dítěti v autobuse špatně, dejte jim kinedryl v 7,30 a vybavte jej igelitovými sáčky, dejte jim s sebou prosím, tabletku i na zpáteční cestu
 • Informace o svých dětech získáte na tel. 731130721 volejte  od 6-8, 12-14, 18-20 hod
 • Na FB školy budou pravidelně zprávy z LV
4 Úno

Exkurze – Svět techniky aneb cesta za povoláním

Den před pololetním vysvědčením jsme se my „osmáci“ a „deváťáci“ rozhodli popřemýšlet o své budoucnosti a navštívili jsme Svět techniky v Ostravě. Byl pro nás připravený program s názvem „Živá knihovna povolání a studijních možností“, kde nám představili své profese konkrétní lidé, kteří je vykonávají a na ně navázali studenti, kteří se na taková povolání připravovali a mohli nám tak podat nejbližší informace o daném oboru. V expozici byla rozptýlena stanoviště všech prezentujících firem a škol, takže jsme si mohli individuálně všechny projít a činnosti v expozici vyzkoušet.  Všichni příchozí žáci obdrželi slosovatelnou nálepku. V závěru programu proběhla tombola, v níž jsme mohli vyhrát zajímavé ceny. A tak se i stalo. Štěstěna padla i na jednu žákyni naší školy, která vyhrála dort.

Celá akce se nám moc líbila, vřele doporučujeme…

29 Led

Pokusy a rošťárny (2019)

Ve čtvrtek 24.1.2019 připravila knihovnice Městské knihovny v Bohumíně zajímavý program pro žáky a rodiče 2.B na téma “Pokusy a rošťárny”. Zábavnou formou se žáci seznámili se základy fyziky a chemie. Zahráli si na vědátory, vyzkoušeli sérií pokusů a různých triků. Společně jsme strávili příjemné odpoledne.

28 Led

MK v recitační soutěži (2019)

Dne 22. 1. 2019  se uskutečnilo ŠK v recitaci. Jako každý rok žáci soutěžili ve dvou kategoriích. III. kategorie 6. a 7. třída, IV. kategorie 8. a 9.  třída. Celkem se soutěže zúčastnilo 12 žáků z toho v III. kategorii se umístil na 1. místě Jan Weber ze 7. A, na 2. místě skončili Václav Zembinský  6. B a Tereza Adámková  6. A. V kategorii starších žáků byla nejúspěšnější Jana   Deutschová  z 9. A. Tito žáci nás budou reprezentovat v městském kole, které se bude konat 28. 2. 2019. Tak jim přejeme hodně úspěchů….

24 Led

Lidské tělo (2019)

Ve dnech 14.-18. ledna 2019 proběhl v 2.B třídní projekt na téma Lidské tělo. Žáci skládali model lidského těla, poznávali vnitřní orgány a jejich funkce, zkoumali smysly. Projekt rozšířil povědomí žáků o svém těle, o jeho fungování a o ochraně zdraví.