Den ve znamení pohádkových knížek (2013)

Poslední zářijový den byl ve znamení setkání I. a II. stupně nad pohádkovou knihou a přinesl hned dvoje sblížení našich menších a větších spolužáků.

První akce proběhla v městské knihovně pod patronací paní Jany Gieckové, která připravila již 6. ročník čtenářské události Velcí čtou malým, které se zúčastnila třída 1. B a 6. B. Děti se sešly nad knihou Ondřeje Sekory Ferdův slabikář a došlo k předčítání pohádek, kterého se ujali novopečení šesťáci, a recitování básničky či opakování písmenek v podání prvňáčků.

V rámci druhé akce jsme my, žáci 6. A, navštívili naše malé prvňáčky na „malé škole“. Chtěli jsme je seznámit s naší oblíbenou hrdinkou z dětství Pipi. V hodinách českého jazyka jsme pečlivě trénovali čtení ukázky a připravili jsme si pro děti otázky k dané ukázce. Prvňáčkům se naše čtení moc líbilo a dokázali celou dobu napjatě poslouchat, s naší pomocí poprvé pracovali ve skupinkách, tvořili jsme s dětmi loutku Pipi a nakonec jsme dětem zazpívali o Pipi písničku. Celé dvě hodiny se vydařily a my už plánujeme setkání u dalšího oblíbeného dětského hrdiny.

dvzpk13_01  dvzpk13_02