Vánoční projekt 6.A a 6.B (2013)

V posledním předvánočním týdnu (16.12. – 20.12.) jsme pro žáky šestých tříd připravily Vánoční projekt. V pondělí jsme s dětmi navštívili o.s. Maryšku, kde jsme se dozvěděli spoustu nových informací, které se týkaly historie Vánoc (přednášku pro nás měla připravenou historička Mgr. Zuzana Maléřová). Vyprávěla o tom, jak se kdysi Vánoce slavily, dozvěděli jsme se také něco o jednotlivých symbolech, které provázejí Vánoce (stromeček, stavění betlémů, typické vánoční pokrmy…) a na závěr jsme si každý vytvořili svíčku – symbol světla.

[flagallery gid=49]


V úterý jsme odjeli na Slezskoostravský hrad, kde probíhala výstava betlémů a pro žáky zde byly také připraveny tvořivé dílničky (vánoční přání, prostírání, andílci….).

[flagallery gid=50]


Ve středu proběhl projekt s našimi prvňáčky na „malé škole“(navázali jsme tím na zářijové Pohádkové čtení) – šesťáci si pod vedením třídních paní učitelek připravili divadelní Vánoční hru o narození Ježíška, kterou svým mladším kamarádům zahráli. Potom jsme si společně ve třídách zazpívali koledy, pouštěli lodičky a povídali si o zvycích a tradicích, které se týkají Vánoc.

[flagallery gid=51]


Následující den jsme naši Vánoční hru zahráli v mateřské školce a pak jsme společně připravovali a zdobili třídy na páteční vánoční besídku.

[flagallery gid=52]


Pátek jsme vše završili vánoční nadílkou, zpěvem koled a vánoční pohádkou. Na závěr jsme si všichni popřáli krásné Vánoce a mnoho štěstí a zdraví v novém roce 2014.


Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.