DEN ZDRAVÍ NA BENEŠOVCE (2014)

Ve středu 16. dubna 2014 se na Benešovce konal již tradiční Den zdraví. Vzhledem k tomu, že naše škola je zapojena v síti Škol podporujících zdraví, je Den zdraví pravidelnou součástí výuky. Do akcí, které jsou naplánovány a připraveny se vždy zapojí všichni žáci a učitelé školy. Zařazení Dne zdraví právě v dubnu není náhodné, dne 7. dubna 1948 byla založena Světová zdravotnická organizace a od těch  dob se každoročně 7. duben připomíná jako Světový den zdraví.

A co jsme měli připraveno letos? Žáci prvních až třetích tříd plnili úkoly v rámci projektů Zdravé zuby a Ovoce do škol, seznamovali se se zásadami zdravé výživy prostřednictvím pracovních sešitů Jíme zdravě a s chutí. Ti starší – žáci čtvrtých a pátých tříd – navíc diskutovali o tom, jak na klíšťata, cílem bylo zvýšit jejich povědomí o infekcích přenášených klíšťaty a možnostech včasné a účinné prevence.

Na druhém stupni to bylo ještě pestřejší. Děti si dle svého zájmu zvolily 3 dílničky, které během dopoledne absolvovaly. Dílničky a besedy jsme volili tak, aby si vybral opravdu každý – pohybové, relaxační, naučné i praktické.

  • Vlasová hygiena a beseda s kadeřnicí
  • Beseda s kosmetičkou
  • Zásady první pomoci
  • Kondiční cvičení
  • Judo a možný způsob trávení volného času mládeže
  • Relaxační techniky a cvičení
  • Jak na klíšťata
  • Život s hady

Během letošního Dne zdraví navíc žáci školy shlédli i artistické vystoupení umělců občanského sdružení Cirkus jinak, které proběhlo v tělocvičně naší školy. Toto vystoupení je součástí celoročního projektu Cirkus ve škole, škola v cirkusu, jehož vyvrcholení se uskuteční začátkem května.

[flagallery gid=56]