8 Kvě

„Cirkus ve škole, škola v cirkusu“ (2014)

Je čas bilancovat a nám stále v hlavách zní tóny písní Medvědi nevědí či Klaunské mecheche. Písní, které nás roztleskaly na cirkusovém vystoupení, jímž jsme uzavřeli náš celoroční projekt „Cirkus ve škole, škola v cirkusu“.

Cirkus je kouzelný prostor, kde je dovoleno téměř vše, potkáte zde umělce všeho druhu. A tak i náš projekt, který byl podpořen Nadací OKD, dal příležitost projevit se dětem s různými schopnostmi a dovednostmi.

Šanci užít si „svou chvilku slávy“ dostali všichni žáci a každý ji využil po svém. Někdo maloval, jiný skládal verše, další žongloval nebo tancoval, každý si našel své místo.

Projekt jsme odstartovali hned 2. září, kdy naše prvňáčky vítali klauni a klaunice.

V listopadu jsme psali příběhy a malovali obrázky s tematikou cirkusu. Nejlepší dílka byla zveřejněna ve sborníku.

Únor byl ve znamení klaunského maškarního bálu – užili jsme si legraci, artistické výstupy, ale i soutěže.

V dubnu jsme zhlédli kouzelné cirkusové představení na šálách.

A v květnu vypukl cirkus v plné síle – všichni jsme si vyzkoušeli žonglování, točení talířů, tanečky, jízdu na jednokolce, chůzi na chůdách či na provazu, ale také psí kousky a rytířské turnaje.

Cirkusový průvod a školní akademie v duchu cirkusu završila naše celoroční snažení a byla pomyslnou tečkou za projektem „Cirkus ve škole, škola v cirkusu“…aneb Prodlužme si život smíchem.

A nyní přijměte naše pozvání do cirkusové fotogalerie.

[flagallery gid=58]

[flagallery gid=60]