Adaptační pobyt 6. tříd (2014)

Pondělí

Dne 6. 10. v 10:00 hod. se 6. třídy vypravily do Hrádku ve Slezsku. Dojeli jsme bez nehody. Ubytovali jsme se a hned si dali dobrý oběd. Během odpoledne jsme se ocitli v roce 2567 a vyrazili jsme na expedici do neprozkoumaných končin naší  Země a také jiné planety.  Pro úspěšnou expedici jsme museli sestrojit odpovídající dopravní prostředek – ponorku a vesmírnou loď.

[flagallery gid=63 name=Gallery]


Úterý

Dnešní ráno začalo rozcvičkou na čerstvém vzduchu.  Po dobré snídani jsme vyrazili na topografickou exkurzi, při které jsme plnili zadané úkoly, odebírali vzorky přírodnin a mapovali neznámé okolí. Po obědě jsme se věnovali sportovním a sebepoznávacím aktivitám. Závěr dne patřil táboráku se strašidelnými historkami, párky a zpěvem. Během exkurze vznikla tato literární dílka.

Na Galaxad jsme přijeli,

Tiger One na výzvědy vyslali.

Po domově se nám stýská už,

Pojedeme domů brzy už.

 

Kokosy jsme hledat šli,

Proto jsme teď odešli.

Máme úsměv na tváři,

Verš se dělat nedaří.

Nemáme wi-fi u sebe,

Díváme se do nebe.

[flagallery gid=64 name=Gallery]


Středa

Den opět začal rozcvičkou a vajíčkovou pomazánkou na snídani.

Dopoledne se rozdělilo na sebepoznávací aktivity a na část přírodovědnou – pozorování včera nasbíraných vzorků pod mikroskopem, tvoření a omalování lesních masek a vycházky do lesa.

Na oběd jsme si dali rajskou polévku, holandský řízek s bramborem a strouhanou mrkvičkou. Paráda.

Po odpoledním klidu následovala celoodpolední vycházka na Filipku. Cestou jsme poznávali stromy a rostliny, které jsme potkali. Zkusili jsme si také výtvarnou techniku – frotáž. Objevili jsme zprávu z mimogalaktické sondy, která byla zašifrována do Morseovy abecedy. Po rozluštění jsme museli najít 2 kontejnery s dosud neznámými entitami, které čekají na rekonstrukci. Další aktivita byla zaměřena na posílení důvěry a spolupráce, děti si vyzkoušely pohyb v neznámém prostoru jako nevidomí. Vyzkoušely si jaké je to být v kůži nevidomého, který je odkázaný na pomoc druhého, ale i roli „vodiče“, jenž přebírá zodpovědnost za bezpečnost kamaráda. Cesta „domů“ nám rychle uběhla, neb jsme strašili lesní zvěř zpěvem.

Po návratu na chatu si každá třída vytvořila tzv. třídní strom, který si vyvěsíme ve třídách a bude nám symbolicky připomínat, že všichni dohromady tvoříme jeden organismus, že přestože jsme každý jiný, jsme všichni stejní.

No a to nejlepší nakonec – po večeři DISCO!!!!!!!!

[flagallery gid=65 name=Gallery]


Čtvrtek

Ráno opět rozcvička a potom snídaně – tousty se šunkou a sýrem.

Dopoledne na střídačku opět aktivitky  s panem psychologem a jako překvapení beseda s chovatelem hadů. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého a dokonce jsme se mohli s exempláři pomazlit. Všichni jsme si to užili, ale nejvíce nadšený byl náš milovník všeho živého – pan učitel Lisztwan.

Dopoledne jsme zakončili na hřišti a zahráli vybíjenou.

Po obědě (kuře, bramborová kaše, broskvový kompot a čočková polévka) a po odpoledním klidu nás čekal obtížný úkol. Při objevování nového území jsme se nakazili neznámým virem a museli jsme si dojít přes neznámé území pro lék. Cestou jsme byli ohrožováni domorodými kmeny, před nimiž jsme se museli chránit vlastnoručně vyrobenými maskami. Putování za lékem bylo těžké, neboť jsme se pohybovali složitým terénem a navíc někteří byli postiženi virem. Tento těžký úkol jsme všichni zvládli na jedničku, neboť jsme si pomáhali, radili a spolupracovali. Po šťastném návratu na základnu jsme obdrželi lék a zdraví bylo rázem zpět.

Další odpolední aktivita bylo stavění lesních příbytků pro zvířátka a skřítky. V mezičase jsme si stačili namalovat veselé zvířecí obličeje. (Fotky budou dost dobré). Poté následovaly další sportovní hry a aktivity na posílení důvěry.

Ještě před večeří absolvovali zájemci chvilku relaxace v sauně. To co jsme během celého dne vypotili, jsme opět tělu navrátili v podobě večeře – dukátových buchtiček s krémem.

Po večeři následovalo shrnutí a zhodnocení adaptačního pobytu, ocenění účastníků medailí a malým dárečkem. A jako třešnička na dortu, úspěšný den završil raut a minidiskotéka a pak už hajdy do postýlek.

V pátek nás čeká velký úklid, balení a rozloučení s okolím chaty, oběd a cesta domů. Odjezd je plánován na 13 hod. a doma budeme kolem 14 hodiny.

[flagallery gid=66 name=Gallery]

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.