Lyžařský výcvik Horní Bečva RALIŠKA 2012

V letošním školním roce jsme jako každoročně uspořádali pro žáky naší školy lyžařský výcvik. Byl ale trochu výjimečný. Letos jsme se totiž rozhodli, že bychom mohli tuto oblíbenou akci nabídnout i dětem z našich mateřských školek.
Podařilo se! Některé děti vyrazily se svými učitelkami a ty se vydaly na hory naučit se běhat
na lyžích a užít si dalších zimních aktivit. Některé děti vyrazily spolu se školáky a svými maminkami a rozhodly se, že se v tomto týdnu naučí vyjet na vleku a sjet kopec. I toto se podařilo!
V pondělí jsme si naložili vše do autobusu a ten s námi uháněl na Horní Bečvu, aby nás zavezl do hotelu Cherry, kde jsme byli ubytováni. Když jsme se blížili k hotelu, viděli jsme, že nás na horách čekají hromady sněhu. Byly to takové hromady, že autobus nezvládl dojet až k hotelu. Čekala nás taková menší rozcvička, než jsme vše povynášeli sněhovými závějemi asi z 200 metrů vzdáleného parkoviště až na hotel. Pak jsme se konečně ubytovali, posilnili obědem a konečně jsme mohli vyrazit na sjezdovku, na kterou jsme se už všichni těšili. Lyžaři se podle zdatnosti rozdělili do 3 družstev a začali jsme se někteří učit a někteří zdokonalovat v lyžování.
Lyžaři na kopci trávili dopoledne, po obědě trochu odpočinku a odpoledne zase hurá na kopec. Prožívali jsme spolu krásné zimní dny i večery, které jsme si zpříjemňovali společnými hrami.
Jeden večer nám dokonce skřítci ukryli ve sněhu poklad! Naši malí kamarádi ze školek se připravili, že půjdou poklad najít, ale v takové tmě měli přece jen trochu strach, jenže měli štěstí, vždyť tam měli velké školáky, kteří jim ve tmě pomohli poklad najít a splnit pár úkolů. Zpívalo se, stavěl se ze sněhu domeček pro skřítky a v závějích se pátralo po pokladu, který se všem společně podařilo najít. Na každého skřítci pamatovali. Každý si něco našel.
Dny rychle ubíhaly a čekal nás poslední den, kdy se vyhodnotilo vše. Někdo byl nejrychlejší na lyžích, někdo měl celý týden pořádek na pokoji a někdo si přivezl nejhezčí masku! To vše se vyhodnotilo a ocenilo poslední večer na maškarním reji diplomy a pěknými cenami, které k „ lyžáku“ patří. Na reji masek si zatančili a vydováděli se zase všichni společně i s učiteli a lyžařským instruktorem a naší paní vychovatelkou.
Páteční dopoledne nás už jen zbývalo vše naložit zase do autobusu, který opět nedojel až k hotelu. Nám to nevadilo, všechno jsme opět společně zvládli a mířili ke svým domovům.
Lyžařský výcvik na Rališce se podle ohlasů malých i větších dětí, pedagogů i rodičů našich nejmenších opravdu vydařil. A tak se už všichni těší, že v příštím školním roce zase všichni společně vyrazíme za lyžováním.

[flagallery gid=7 name=Gallery]

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.