Pasování prvňáčků na čtenáře (2015)

V pátek 17.4.2015 měli žáci 1.A malou slavnost,v městské knihovně byli pasováni na čtenáře. Nebylo to tak jednoduché. Nejdříve si museli zavolat pana krále. Ten přišel i s královnou a princeznou. Potom museli žáci splnit pár úkolů – poznat ukázky z pohádek, ukázat, jak sami dovedou číst. Žáci měli pro pana krále nachystané otázky, na které pan král odpověděl a tak se žáci dozvěděli, jak to v království chodí. Např. – Co se vaří v království (nudle s mákem), máte koně (koně i ovce ), máte televizi (královskou ), máte zahradu (zahradu, lesy, rybníky), máte meč (mám, potěžkej si ho, pozor, je ostrý, ráno jsem se s ním holil), co dělá princezna, když se ráno vzbudí – na to odpověděla sama princezna, zazpívala dětem píseň, že se načančá a děti zpívaly s ní. A pak už došlo k pasování mečem na čtenáře, děti dostaly dárky – pexesa a taky průkazku do knihovny. Moc se nám slavnost líbila a nezbývá, než aby z nás byli opravdu dobří čtenáři.

Žáci 1.A a tř.uč.K.Mlynkecová

pasovani_ctenaru_1tr_14_15_01 pasovani_ctenaru_1tr_14_15_02 pasovani_ctenaru_1tr_14_15_03