“Přijď mezi nás a užij si spoustu legrace”

ZŠ ve spolupráci s neziskovou organizací VESELÁ VĚDA otevírá placený kroužek zábavných „skorovědeckých“ pokusů pro zvídavé děti 1. stupně.

Děti se zde naučí chápat nejen základní chemické, fyzikální a biologické děje, ale také  budou samostatně pracovat  s laboratorním nádobím a učit se základům odborné terminologie. Cílem je ukázat dětem svět biologie, chemie, fyziky jako svět plný záhad a tajemství, které stojí za to prozkoumat:

  • jak z bonbónu a sodovky vyrobit raketu a jak vysoko vystřelí?
  • jak udělat obří bublinu?
  • proč magnet drží na ledničce a na zdi ne?

Pokusy bude dělat každý sám i ve skupinkách, každé pololetí proběhne 15 lekcí po 60 minutách. Konkrétní informace a přihlášku najdete na www.veselaveda.cz. Informace Vám podají také třídní učitelé1.stupně.