Pomáháme (2015)

V prosinci 2008 jsme začali spolupracovat s organizací Nadace mezinárodní potřeby. Jejím prostřednictvím jsme finančně podporovali vzdělávání srílanského chlapce Andrewa Konnasa Muthiyanselage. Od našich žáků a učitelů jsme v průběhu necelých sedmi let vybrali a Andrewovi poslali celkem 51 100 Kč.

Doufejme, že naše peníze pomohly Andrewovi alespoň na čas zlepšit, zjednodušit a zpříjemnit jeho život. Po dobu sedmi let mohl pravidelně navštěvovat školku a školu a vzdělávat se. Díky nám dostal šanci na lepší život.

Organizace International Needs, která je partnerskou organizací naší české Nadace mezinárodní potřeby však v dubnu 2015 pozastavila poskytování finanční pomoci dětem ze Srí Lanky. A to z důvodu odchodu bývalé ředitelky tamní pobočky a následně nevyjasněných finančních vztahů mezi místní a mezinárodní organizací.

V letošním roce jsme se rozhodli zapojit do projektu ostravské ZOO „Adopce zvířat“. Žáci a učitelé naší školy v anketě rozhodli, že se staneme adoptivními rodiči pandy červené.

Koncem října jsme na účet ZOO poslali sponzorský příspěvek ve výši 6 000 Kč (jedná se o peníze, které zbyly na účtu po ukončení spolupráce s Organizací mezinárodní potřeby) na výdaje spojené s chovem pandy červené a stali jsme se tak adoptivními rodiči tříčlenné pandí rodiny, kterou aktuálně tvoří sameček, samička a jejich mládě – sameček (narozený 27. června 2015). Jako poděkování jsme od zoologické zahrady dostali děkovný list, fotografii malého pandy a 24 volných vstupenek. V brzké době bude jméno naší školy uvedeno mezi sponzory na webových stránkách ZOO Ostrava.

ZOO-darovací-certifikát Panda-červená

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.