BADATELÉ Z BENEŠOVKY (2016)

Co způsobuje povrchové napětí vody? Jaké pH má soda nebo džus? Kolik rozeznáme chutí? Dokážeme vyrobit sopku, sliz či nafouknout balonek bez foukání? Nejen na tyto otázky, ale i na mnoho dalších, hledají odpovědi žáci 1. stupně z Benešovy školy v rámci nabídky volnočasových aktivit v přírodovědném kroužku Veselá věda. Ve školní laboratoři se jednou týdně pod vedením paní učitelky poutavou a hravou formou seznamují s fyzikou a chemií a jako opravdoví vědci bádají, zkoumají a provádějí zábavné pokusy, díky nimž objevují principy fungování naší přírody. Zatím je to jenom hra. Ale kdo ví? Možná se nám v kroužku podaří vzbudit v dětech zájem o přírodní vědy a třeba se z některého z našich malých vědátorů stane v dospělosti významný vědec, badatel či výzkumník. O tom, že děti kroužek baví, se můžete přesvědčit na fotografiích, webových stránkách či facebooku školy.

Mgr. Stanislava Krpcová

balonek barvy hustota-2 hustota pH-1 pH-2 zelí-2 zelí IMG_3506