Abilympiáda

Dne 18. dubna 2012 se žákyně 9. ročníku již pátým rokem svou pomocí podílely na zdárném uskutečnění akce, kterou organizuje Denní stacionář SALOME.

Jedná se o společné setkání dětí ze stacionářů z okolních měst (Český Těšín, Karviná) a dětí bohumínských mateřských škol.

Hlavním motivem akce je dokázat sobě i ostatním, že každé dítě je schopno překonat překážky a splnit úkoly, které mu byl dány.

Letošním tématem Abilympiády bylo Hledání pokladu a tohoto hledání se zúčastnilo asi 60 dětí. Děvčata tentokrát přispěla k uskutečnění Abilympiády nejen svou pomocí, ale především svými nápady, podle nichž pracovnice denního stacionáře připravily jednotlivá stanoviště. A jaké tedy byly úkoly? Například postavit loď, vybarvit si svou truhlu s pokladem, vylovit ryby z „oceánu“, ukotvit loď, projít slalomovou dráhu nebo najít klíč k pokladu. Za každý splněný úkol družstvo dětí dostalo odměnu – čokoládový „dukát“. Na závěr byly pro všechny zúčastněné připraveny sladké odměny a věcné ceny.

Děvčata s dětmi strávila příjemné dopoledne a odnesla si zážitky a zkušenosti pro svůj budoucí život.

[flagallery gid=11 name=Gallery]

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.