Výlet do Bartošovic a Olomouce (2020)

Ve dnech 29.9. a 2.10.2020 se vybrané děti školní družiny při ZŠ Beneše zúčastnily výletu do Bartošovic a Olomouce v rámci projektu “Krok za krokem”.

První výlet směřoval do záchranné stanice v Bartošovicích, do střediska Dům přírody Poodří. Zde se děti seznámily s životem volně žijících živočichů v našich lesích a rybnících. Měli možnost nakouknout do venkovní expozice živých zvířat. Jde o trvale hendikepované jedince, které nelze vypustit do přírody, viděli různé druhy ptáků, vodních a lesních živočichů po úrazech. Závěrem ukázali své dovednosti při skládání ptačích budek.

Druhý výlet směřoval do Olomouce, kde ve dnech 1.10.-4.10.2020 probíhala tradiční podzimní přehlídka ovoce a zeleniny FLORA OLOMOUC 2020 HORTIKOMPLEX ZDRAVÁ ROSTLINA. Děti zhlédly v exteriéru a interiéru krásné prezentované výpěstky zdravé rostliny ovoce a zeleniny, několik druhů dřevokazných hub, sazenic, jehličnatých keřů, listnatých stromů, druhy hrnkových a řezaných květin živých i umělých, druhy sukulentů, exotických rostlin a zvířat, také některá lidová řemesla např. Kovářství. V oddělení tvůrčích aktivit si děti vytvářely zdobené květináče, které si mohly odvézt domů, sestavovaly ptačí budky, vybarvovaly tématické omalovánky, hrály si s bludištěm.

Z obou výletů si děti přivezly řadu fotografií a videí, které si pořizovaly na školních Ipadech, ty poté upravovaly v příštích hodinách výukového programu ,,Krok za krokem“. Celkově tyto výlety děti hodnotily pozitivně, ocenily důležitost získaných znalostí a dovedností, hravé aktivity se jim líbily a projevily zájem o další podobné akce.

vychovatelky Petra Kosarzová a Světlana Galuszková

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.