Webinář s ČTK (Českou Tiskovou Kanceláří)

Ve středu 3. 3. 2021 se žáci 7. A  zúčastnili 2-hodinového workshopu s názvem:

Továrna na zprávy, aneb jak funguje ČTK. Kurzem nás velmi zábavnou a interaktivní formou provázeli ředitel Akademie ČTK PhDr. Jiří Chrást a tisková mluvčí ČTK a koordinátorka Akademie ČTK Mgr. Martina Vašíčková. Žáci se v průběhu webináře mj. dozvěděli základy o tom, jak funguje nezávislá a pravdivá novinařina v podání ČTK, jaké byli její počátky, jak se v průběhu více než 100 let změnila, co vše je k této práci potřeba a jak je důležitá znalost českého jazyka a dalších světových jazyků. Dále se žáci naučili vyhodnocovat a zpracovávat informace tak, jak to dělají profesionální novináři a jak rozpoznávat pravdivé informace od polopravd a fake news (největší úspěch měl obrovský aligátor na golfovém hřišti na Floridě).

Jakmile bude možnost návratu do škol a cestování, jsou žáci naší školy zváni k prohlídce sídla ČTK, které sídlí v Praze kousek od Václavského náměstí.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.