Hravě žij zdravě 2019

Internetový kurz zdravého životního stylu

Kurz Hravě žij zdravě je malým, ale důležitým krokem k tomu všem ukázat, jak snadné a důležité je žít zdravě.

Cíl kurzu:

Hlavním cílem je především prevence obezity a špatného způsobu životního stylu dětí a mládeže. Metodika projektu hravou formou mění nevhodné stravovací návyky, zlepšuje pitný režim a zvyšuje zájem mládeže o pohybovou aktivitu.

Cílová skupina:

Kurz je primárně určen pro páté třídy základních škol v České republice, zapojit se ale může každý školák, který má zájem o svůj vyvážený životní styl.

Termín a pravidla soutěže:

  • Soutěž startuje už 9. 9. 2019 registrací učitelů a tříd, a od 23. 9. 2019 registrací žáků. Žáci se mohou registrovat teprve poté, co učitel jejich třídu virtuálně přihlásí.
  • Do internetového kurzu, bez nároku na výhru, se může zapojit úplně každý. Registrace žáků končí s datem 23. 12. 2019. Poté se děti mohou dál účastnit kurzu, ale již bez šance na výhru.
  • Soutěžící budou plnit úkoly ve 5 navazujících lekcích. Za test v každé lekci získají body pro svou třídu podle úrovně svých znalostí.
  • Kromě soutěžních úkolů žáci vyplňují Deníček. Pro každou z lekcí jsou generovány tři různě náročené dny, ke kterým žáci musí správně zaznamenat odpovídající příjem a výdej v daném dni. Správným řešitelům jsou za každý den připsány cenné body!
  • Soutěž končí 27. 1. 2020.

Vyhodnocení a ceny:

Pro všechny přihlášené páté třídy, které kurz v řádném termínu dokončí a zároveň získají největší počet bodů, jsou i letos připravené zajímavé výhry podporující aktivní životní styl.


Vstup na hravě žij zdravě ZDE.


Výsledky 5. A, (aktualizace 27.1.2020)


Výherní pořadí tříd za rok 2018/2019 ZDE


 

Komentáře jsou uzavřeny.